۰
کارشناس بازار سرمایه با تحلیل دماسنج بورس و دو مقاومت مهم در مسیر رشد، شاخص چند گروه را بررسی و پیش بینی کرد.
تحلیل شاخص بورس با چشم انداز رشد و دو مقاومت مهم در مسیر
به گزارش پایگاه خبری اخباربانک، در حالی شاخص بورس طی روزهای گذشته ، متاثر از عوامل دورن و برون سازمانی و با رشدهای مناسب به 169 هزار و 115 واحدی رسیده که مینا یوسفی از کارگزاری بانک توسعه صادرات در مورد آینده این متغیر مهم اعلام کرد: دماسنج بازار طی چند سال اخیر در حال اتمام ضربت (ایمپالس) صعودی بوده و موج 4 فرسایشی در حال تکمیل است.

در صورت اتمام این موج که به نظر چیزی نمانده ، رشد مناسبی در قالب موج 5 برای شاخص کل خواهیم داشت.

البته سیر صعودی و سودآوری نمادهای لیدر و بزرگ بازار سرمایه از کمی پیش تر سرعت بخشیده شده و دو مقاومت مهم شاخص در مسیر رشد، ارقام 180 هزار و 800 و 192 تا 197 و 700 واحدی خواهد بود .

در این میان رشد بازارهای جهانی و دلار نیز در افزایش قیمت سهام به خصوص شرکت های صادرات محور و فلزات اساسی و معدنی بی تاثیر نبود.به طوریکه قیمت روی مس و سایر فلزات در بازار های جهانی رشد چشم گیری داشتند و گروه های پالایشی با چشم انداز مثبت رشد نفت در بازارهای جهانی و افزایش "کرک اسپرد" احتمالا بعد از مدت ها بی رمقی ، شاهد معاملات بهتری شوند.

گروه پتروشیمی نیز به دلیل حمایت های معتبر و نیز اوره سازها با چشم انداز آزادسازی قیمت اوره داخلی، جذابیت یافته اند و گروه های متانولی نیز بعد از افت سنگین قیمت جهانی این محصول، می توانند به مرور معاملات بهتری را داشته باشند و با شروع بهار و تابستان و افزایش مصرف بنزین چین، متانول می تواند قیمت های بالاتری را ببیند.

در سال های اخیر، چینی ها به علت آلودگی هوا، مقدار ترکیب متانول در بنزین رو افزایش داده اند. به عنوان مثال، قبلا در هر تن بنزین 10 درصد  متانول اضافه می کردند اما این درصد به 25 درصد در سال 2019 خواهد رسید که می تواند از عوامل ثبات قیمت متانول در فصل های بعدی شود.

به نظر می رسد شاخص گروه خودرویی و لیزینگ که با تورم و با توجه به اینکه مدتی است در فاز استراحت بوده و نزدیک به حمایت های معتبری هستند در نیمه اول بهار بتوانند با افزایش تقاضای بهتری همراه شوند.
 
تازه ترین اخبار