۰
دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۳۷

دانستنی های جالب از سراسر دنیا/213

دانستنی های جالب از سراسر دنیا/213
در زندگی همه ما پیش آمده که برخی اصطلاحات را بدون دانستن ریشه و وجه تسمیه اش بکار ببریم و یا یک رسم و آداب خاص را به صرف تقلید از پیشینیان خود، بدون اینکه بدانیم چیست و از کجا آمده انجام داده باشیم. شاید اصلاً این موضوع برای شما اهمیت نداشته باشد و از بکار بردن اصطلاح و انجام دادن آن رسم بدون دانستن اصل و ریشه آن هم راضی بوده باشید، ولی جالب بودن قضیه و اینکه شاید دانستن آن برای شما هم جذاب باشد، ما را بر آن داشت که مطلبی با عنوان «دانستنی های جالب» را به صورت سریالی برای شما تدارک ببینیم و در اختیارتان قرار بدهیم.

 این مطلب علاوه بر پرداختن به موضوعات بالا، دانستنی ها و نکات جالب، به برخی از باورهای غلطی که بین مردم رایج است نیز پرداخته و سعی در اصلاح آنها خواهد داشت. امیدواریم مورد استقبالتان قرار بگیرد.

*********
اولین پمپ بنزین در سال 1895 میلادى در فرانسه افتتاح شد.
 
دانستنی‌ های جالب (21)نام قدیمی ژاپن، دنی پالگو بود.
 
دانستنی‌ های جالب (21) تعداد مرغ ها در سراسر جهان تقریبا با جمعیت انسان مساوی است.
 
دانستنی‌ های جالب (21)به طور متوسط، هر فردی ۵ سال از عمر خودش را صرف خوردن می کند.
 
دانستنی‌ های جالب (21)وطن اصلی اسفناج ایران است و 1500 سال پیش استفاده از آن در دنیا رایج شد.
 
دانستنی‌ های جالب (21)شتر در هنگام تشنگی می تواند 95 لیتر آب را در کمتر از 3 دقیقه بنوشد.
 
دانستنی‌ های جالب (21)زنبور عسل دو معده دارد: یکی برای انبار کردن عسل و یکی برای غذا.
 
دانستنی‌ های جالب (21)سریع ترین عضله بدن انسان زبان است.
 
دانستنی‌ های جالب (21)طول قد هر انسان سالم برابر 8 وجب دست خود اوست.
 
دانستنی‌ های جالب (21)میزان انرژی که خورشید در یک ثانیه تولید می کند؛ برای تولید برق مورد نیاز تمام کشورهای جهان در مدت یک میلیون سال کافی است.
 
دانستنی‌ های جالب (21)خنده آسان تر از اخم کردن است؛ برای خندیدن انسان از 17 عضله صورت و گردن استفاده می کند در حالی که برای اخم کردن از 40 عضله.
 
دانستنی‌ های جالب (21)درصورتی که زنی به کوررنگی مبتلا باشد؛ فرزندان پسر او کوررنگ می شوند.
 
دانستنی‌ های جالب (21)نام اصلی کمال الملک محمد غفاری است. کمال الملک لقبی است که توسط ناصرالدین شاه به وی اعطا شد و تالار آینینه اولین تابلو او با امضای کمال الملک است.
 
دانستنی‌ های جالب (21)هندو پس از مسیحیت و اسلام سومین دین بزرگ جهان است. در واقع یک پنجم جمعیت مذهبی جهان اعتقاد دارند که بهشت و جهنمی وجود ندارد و بد از مرگ دوباره متولد می شوند.
 
دانستنی‌ های جالب (21)تمام خرس های قطبی چپ دست هستند.
 
دانستنی‌ های جالب (21)کورت کوبین در جایگاه 12 برترین نوازندگان گیتار همه دوران ها قرار دارد. او جزء معدود ستارگانی است که همچنان بعد از مرگ هم جایزه و عنوان دریافت می کنند.
 
دانستنی‌ های جالب (21)
تازه ترین اخبار