۰
يکشنبه ۲ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۵

دانستنی های جالب از سراسر دنیا/216

دانستنی های جالب از سراسر دنیا/216
در زندگی همه ما پیش آمده که برخی اصطلاحات را بدون دانستن ریشه و وجه تسمیه اش بکار ببریم و یا یک رسم و آداب خاص را به صرف تقلید از پیشینیان خود، بدون اینکه بدانیم چیست و از کجا آمده انجام داده باشیم. شاید اصلاً این موضوع برای شما اهمیت نداشته باشد و از بکار بردن اصطلاح و انجام دادن آن رسم بدون دانستن اصل و ریشه آن هم راضی بوده باشید، ولی جالب بودن قضیه و اینکه شاید دانستن آن برای شما هم جذاب باشد، ما را بر آن داشت که مطلبی با عنوان «دانستنی های جالب» را به صورت سریالی برای شما تدارک ببینیم و در اختیارتان قرار بدهیم.

 این مطلب علاوه بر پرداختن به موضوعات بالا، دانستنی ها و نکات جالب، به برخی از باورهای غلطی که بین مردم رایج است نیز پرداخته و سعی در اصلاح آنها خواهد داشت. امیدواریم مورد استقبالتان قرار بگیرد.

*******
نام این گیاه magic mashroom (قارچ جادویی) است که می تواند به نوبه خود یکی از سمی ترین قارچ های دنیا باشد که نوعی ماده مخدر نیز به حساب می آید
 
دانستنی‌ های جالب (18)بیل گیتس در سال 1977 به علت رانندگی بدون گواهینامه دستگیر شد.
 
دانستنی‌ های جالب (18)لاس وگاس تنها شهر در جهان است که به طور شبانه روز همه فروشگاه ها، کازینو ها، رستوران ها و کلوب های آن باز است.
 
دانستنی‌ های جالب (18)عصب شناس معروف جرالد ادمن می گوید " پیچیده ترین چیز در جهان مغز انسان است ". قشر مغز از 19 تا 23 میلیارد نورون دارد که هر نورون به تنهایی می تواند تا ده هزار بار با بقیه نورون ها ارتباط برقرار کند.
 
دانستنی‌ های جالب (18)اگر افراد قد بلند باشند صدایی که در راه هوایی ریه ایجاد می شود پایین تر است. بنابراین افراد هر چه قد بلندتر باشند صدای بم تر و آرام تری دارند. این ارتباط تنها در بدن مردان وجود دارد.
 
دانستنی‌ های جالب (18)گروه وان دایرکشن به استرالیا سفر و در یک برنامه تلویزیونی شرکت کردند. نایل در آن برنامه یک نان تست خورد. اما گویا از طعم آن خوشش نیامد و باقی را در بشقاب گذاشت. آن تکه نان در سایت ebay به قیمت 100000 دلار فروخته شد.
 
دانستنی‌ های جالب (18)ژاپن یک درخت بونسای به مدار صفر درجه فرستاده است.
 
دانستنی‌ های جالب (18)بیانسه در زمان بارداری دخترش بلو آی وی 34 کیلو اضافه وزن داشت. او توانست 80 درصد از این اضافه وزن را در عرض 6 ماه از بین ببرد.
 
دانستنی‌ های جالب (18)موسیقی موجب می شود سرعت گردش خون در بدن شما بالاتر رود و در نتیجه آن خون رسانی و انتقال اکسیژن بهتر شده و سطح انرژی شما ارتقا می یابد.
 
دانستنی‌ های جالب (18)شهر استانبول در کشور ترکیه تنها شهر جهان است که در دو قاره مختلف قرار گرفته است.
 
دانستنی‌ های جالب (18)اندازه چشمها در انسانها از ابتهای تولد تا انتها تغییر نمیکند، اما رشد بینی و گوشها هیچگاه متوقف نمی شوند!
 
دانستنی‌ های جالب (18)بزرگترین کارفرمای جهان سامانه راه آهن کشور هند با بیش از ۱٫۶ میلیون نفر کارمند می باشد.
 
دانستنی‌ های جالب (18)احتمال ابتلا به کمر درد در افراد سیگاری دو برابر افراد غیر سیگاری است.
 
دانستنی‌ های جالب (18)هر خانم در طول عمر خود بطور متوسط ۲٫۷ کیلوگرم رژ لب مصرف میکند!
 
دانستنی‌ های جالب (18)خفاشها هنگام خروج از غار همیشه به سمت چپ دور میزنند!
 
دانستنی‌ های جالب (18)مردمک چشم هنگام تماشای چیزی خوشایند تا ۴۵% بازتر میشود.
 
دانستنی‌ های جالب (18)
تازه ترین اخبار