۰
يکشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۰۸

جوابیه بانک رفاه کارگران به یک خبر " اخباربانک "

بانک رفاه کارگران در پی درج خبری در پایگاه خبری اخباربانک تحت عنوان" اعلام غیر قانونی 99 میلیارد ریالی سود بانک رفاه " جوابیه ای را به این پایگاه خبری ارسال کرد.
جوابیه بانک رفاه کارگران به یک خبر " اخباربانک "
بسمه تعالی
مدیر مسئول محترم پایگاه خبری اخباربانک
 
باسلام،
 احتراماً، در پی درج خبری در آن پایگاه خبری در تاریخ 17/06/98 تحت عنوان" اعلام غیر قانونی 99 میلیارد ریالی سود بانک رفاه " بدینوسیله توضیحات روابط عمومی این بانک به شرح زیر ایفاد می شود.
 
  خواهشمند است دستور فرمایید به منظور تنویر افکار عمومی نسبت به درج پاسخ این بانک در آن پایگاه خبری اقدام لازم به عمل آورند.
 
 متن جوابیه بانک رفاه کارگران:
اعلام سود واقعی و قانونی بانک رفاه در سال مالی 95
 
پایگاه خبری بانک مردم در گزارشی مدعی شده که بانک رفاه کارگران در سال مالی 95  و بر اساس اعلام حسابرس قانونی در سامانه کدال، سود خود را غیرقانونی و غیر واقعی اعلام کرده است.
 
 این ادعای نادرست در شرایطی مطرح شده که بانک رفاه کارگران صورت های مالی از جمله سود و زیان خود را طبق استاندارد های حسابداری تهیه کرده و با قرائت گزارش در مجمع سهامداران مورد تایید قرار گرفته است.
 
بر این اساس و بر خلاف ادعای مطرح شده از سوی پایگاه خبری بانک مردم گزارش حسابرس مستقل بانک در هیچ سالی از جمله سال 1395 ، ناظر بر غیر قانونی و غیر واقعی بودن سود نبوده و تصویب صورت های مالی در مجمع سالانه بانک مؤید این است که صورت های مالی تهیه شده علیرغم توضیحات فنی حسابرسان محترم مستقل به تایید سهامداران رسیده است. 
 
همچنین استناد نویسنده خبر در رابطه با غیرقانونی بودن سود سال 1395 این بانک تغییر روش مورد استفاده در استهلاک ساختمان های بانک بوده است. در اینخصوص اذعان می دارد بند حسابرس مستقل در رابطه با تغییر عمر مفید ساختمان های بانک از 25و 15 به 50و30 سال در محاسبات استهلاک ،  در بخش" تاکید بر مطلب خاص"در گزارش حسابرس افشاء شده است که به دلیل عدم تسلط و آگاهی نویسنده خبر، این موضوع را خلاف قانون ذکر کرده در حالیکه اصولاً درج مطلب از سوی حسابرس در بخش "تاکید برمطلب خاص" در گزارش حسابرسی یک نکته تاکیدی است نه موضوع خلاف قانون، چه اینکه اتفاقا تغییر عمر مفید ساختمان های بانک در سال 1395 دقیقاً بر اساس ماده 19 بخشنامه شماره 78‏/95‏/200 مورخ 04‏/11‏/1395سازمان امور مالیاتی موضوع ماده 149 قانون مالیات های مستقیم انجام شده است. فلذا هیچ گونه تخطی و تخلف قانونی وجود نداشته و خبر منتشر شده کاملا خلاف واقع است .  
 
 
                                                                                    روابط عمومی بانک رفاه کارگران
تازه ترین اخبار