۰
بهترین کشورهای جهان برای زندگی و کار در سال میلادی جاری با نظرسنجی از ۲۰ هزار مهاجر معرفی شدند .
به گزارش اخباربانک، بانک اچ اس بی سی سوییس با نظرسنجی از ۲۰ هزار مهاجر و در بردارنده ۴۶ کشور ، بهترین کشورهای جهان برای زندگی و کار اتباع خارجی را رتبه بندی کرد. افراد شرکت کننده در این نظرسنجی نمایندگانی از ۱۴۳ کشور جهان بودند.

براساس این گزارش، همه گیری کرونا در سال قبل تاثیر زیادی روی سطح زندگی مهاجرانی داشت که در کشور میزبان به انجام کارهای غیر تخصصی مشغول بودند و بسیاری از آنها مجبور به تغییر کار یا موافقت یا کاهش دستمزد شدند. با این حال آن دسته از کارکنانی که به دلیل مهارت شغلی زیاد  مشغول به کار در یک کشور خارجی بودند از این وضعیت کمتر متاثر شدند.  

برخی از یافته های جالب این نظرسنجی این بود که ۶۵ درصد مهاجران ، امید به بهتر شدن شرایط در سال آتی دارند. خوش بینی به آینده در بین افرادی که برای کار و زندگی به کشورهای آسیایی مهاجرت کرده اند ۷۱ درصد بود.

حدود یک پنجم افراد از شرایط ناراضی بوده و به فکر برگشت به مقصد هستند. حدود دو سوم مهاجران هم افزایش درآمد داشتند و ۵۲ درصد مهاجران  مشکلات مالی دارند که در صدر شکایات  نظرسنجی قرار داشت.

با این اوصاف ، بهترین کشورها برای مهاجرت کاری و زندگی در سال ۲۰۲۱ شامل سوییس ، استرالیا ، نیوزلند ، امارات ، آلمان ، آمریکا ، جزایر من (جزیره‌ای با جمعیتی حدود ۸۶ هزار نفر واقع در دریای ایرلند) ، بحرین ، سنگاپور و قطر هستند.
akhbarbank.com/vdcjiieo.uqe8yzsffu.html
تازه ترین اخبار