۰
چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۰

علت عدم تمایل ایران به عضویت در FATF اعلام شد

نماینده مجلس گفت: کشورهای خواهان عضویت ایران در FATF ، سپاه را تروریسم معرفی کرده‌ اند که در صورت پذیرش باید اقدام به مسدودن کردن حساب و عدم پرداخت حقوق نیروها کند.
به گزارش اخباربانک، فریدون عباسی در رابطه با تکرار حضور ایران در فهرست سیاه FATF به برنا گفت: این نهاد هر سه ماه یک بار گزارش جدیدی می‌دهد که طبق آن اگر کشوری مانند ایران شروط را نپذیرفته و به آن عمل نکرده باشد در فهرست باقی خواهد ماند که اتفاق تازه ای نیست و تغییری در مراودات رخ نخواهد داد.

وی افزود: در این موضوع، محل اختلاف در تعریف تروریسم است. کشورهای فشار آورنده به ایران برای عضویت در FATF ، سپاه را تروریسم معرفی کرده‌ اند و در صورت پذیرش عضویت در FATF ، نیروی نظامی کشور باید اقدام به مسدودن کردن حساب و عدم پرداخت حقوق نیروها کند.

این مقام مسئول ادامه داد: حزب‌الله لبنان و انصارالله یمن از نظر ایران جزو جبهه مقاومت و از نظر FATF تروریسیت هستند اما رژیم صهیونستی که بیشترین ترورها را انجام می دهد ، کشوری مثبت تلقی می‌ شود. بیشترین قاچاق های مواد مخدر دنیا هم توسط آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها انجام می‌شود ولی بسیار راحت تبادلات مالی را انجام می‌دهند. در مقابل کشوری مانند ایران که خواهان حفظ استقلال بوده ، تحت فشار قرار می گیرد.

عباسی گفت: متن FATF به گونه‌ای نوشته شده که نمی‌توان یک جمله هم به آن اضافه کرد. بنابراین از مسئولان انتظار می رود با شفافیت ، دلایل عدم عضویت در FATF را به مردم اعلام و بگویند FATF می‌خواهد با زورگویی تعاریف را به ایران دیکته کند تا دست از اهداف انقلاب و نظام بردارد .

وی افزود: دولت ایران باید با ابزار دیپلماتیک بر FATF فشار آورده و از موضع کوتاه نیاید. چرا که برخی کشورها با استفاده از قدرت هسته‌ای ، شیمیایی ، میکروبی و الکترونیکی  به ایران فشار وارد می‌کنند .
akhbarbank.com/vdcaimna.49nuw15kk4.html
تازه ترین اخبار