۰
دوشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۳

نسل جدید رنج‌روور اسپرت به بازار می‌آید

نسل جدید رنج‌روور اسپرت به بازار می‌آید
لندروور نسل جدیدی از مدل رنج‌روور اسپرت را رونمایی کرد که از پاییز امسال به بازار عرضه خواهد شد. خودروساز انگلیسی وعده داده که دو سال دیگر یک مدل کاملا الکتریکی از آن هم تولید خواهد کرد.

نسل اول رنج‌روور اسپرت در سال ۲۰۰۵ و در واکنش به شاسی‌بلندهای اسپرت پورشه و ب‌ام‌و به بازار عرضه شد. این ماشین در هفده سال گذشته یکی از پرطرفدارترین و پرسودترین محصولات گروه خودروسازی جگوار-لندروور بوده است.

ظاهر ماشین فرم کلی نسل قبلی را حفظ کرده، اما طراحان لندروور آن را با نگاهی مینیمال مدرن‌تر طراحی کرده‌اند. ماشین از قبل اسپرت‌تر شده و به فن‌آوری‌های جدید لندروور مجهز است. یکی از این فن‌آوری‌ها سیستمی است که با تشخیص وضعیت جاده شاسی، کمک‌فنر و میزان نیرویی که هر چرخ نیاز دارد را تنظیم می‌کند.
 
نسل جدید رنج‌روور اسپرت
قوی‌ترین مدل موتوری هشت سیلندر با قدرت ۵۳۰ اسب بخار دارد. شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت این مدل ۴/۵ ثانیه و حداکثر سرعتش ۲۵۰ کیلومتر در ساعت است. دو مدل هیبرید-الکتریکی هم از رنج‌روور اسپرت ساخته می‌شود که کارخانه می‌گوید می‌تواند تا ۱۱۳ کیلومتر را با نیروی باتری حرکت کند.

قیمت پایه ماشین حدود ۱۰۰ هزار دلار است که حدود ۱۸ هزار دلار از نسل قبلی گران‌تر است. به نظر می‌رسد لندروور با اضافه کردن امکانات لوکس و گران‌تر کردن ماشین قصد دارد علاوه بر خودروسازان آلمانی با محصولات لوکسی مانند لوتوس و آستون مارتین هم رقابت کند.

مدل کاملا الکتریکی ماشین در سال ۲۰۲۴ خواهد آمد. لندروور اعلام کرده که تا سال ۲۰۲۶ شش مدل الکتریکی به بازار عرضه خواهد کرد و انتظار دارد مدل‌های الکتریکی تا سال ۲۰۳۰ شصت درصد فروشش را شامل شود.
 
نسل جدید رنج‌روور اسپرت
 
 
https://akhbarbank.com/vdcjiieo.uqeiazsffu.html
تازه ترین اخبار