۰
چهارشنبه ۲۹ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۰۸

قیمت طلا در بازار جهانی دوباره بالا می‌رود؟

قیمت جهانی طلا امروز چهارشنبه کاهش یافت، زیرا سرمایه‌گذاران به دنبال تصمیم سیاست فدرال رزرو ایالات‌متحده و چشم‌انداز آن در اقتصاد بودند البته افزایش قیمت سوخت نیز بر فشارهای تورمی می‌افزاید.
به گزارش اخباربانک، بهای هر اونس طلا تا ساعت ۸ و ۴۰ دقیقه صبح به وقت شرقی با ۱.۸ درصد کاهش به ۱۹۲۹ دلار و ۱۰ سنت رسید و پایین‌تر از بالاترین سطح خود از روز سه‌شنبه ۵ سپتامبر باقی ماند. قیمت طلای آمریکا نیز با ۰.۰۹ درصد کاهش به ۱۹۳۰ دلار و ۱۰ سنت رسید.

افزایش عدم قطعیت قبل از نشست فدرال رزرو باعث شد که طلا در جلسات اخیر به قیمت‌ها کمک کند تا بالاتر از سطح ۱۹۰۰ دلار در هر اونس باقی بماند.

ایپ جان رانگ، استراتژیست بازار در IG اظهارکرد که تاکنون، بازدهی واقعی خزانه‌داری در آستانه نشست آتی فدرال رزرو بالا مانده است که منعکس‌کننده موقعیت گسترده برای سناریوی توقف جنگ طلبانه فدرال رزرو است و قیمت طلا را تا حدی محتاط نگه داشته است.

انتظار می‌رود که مقامات فدرال رزرو نرخ بهره را متوقف کنند اما تمرکز بر پیش‌بینی‌های اقتصادی به روز شده و اینکه آیا احساس می‌کنند هنوز باید تا قبل از پایان سال نرخ بهره افزایش یابد، باقی می‌ماند.

افزایش قیمت نفت به نگرانی‌های تورمی و انتظارات مبنی بر اینکه بانک مرکزی ایالات‌متحده نرخ‌ها را برای مدت طولانی‌تری بالاتر نگه دارد، افزوده است.

اس‌پی‌دی آرگلدتراست، بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان اعلام کرد که دارایی‌های آن در روز سه‌شنبه ۰.۲ درصد کاهش یافت.

طبق گزارش رویترز، در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۸ درصد کاهش به ۲۳.۰۵ دلار رسید، پلاتین ۰.۴ درصد کاهش یافت و به ۹۳۵.۲۵ دلار رسید و پالادیوم با ۰.۱ درصد افزایش به ۱۲۶۱ دلار  و ۱۵ سنت رسید.
https://akhbarbank.com/vdci3za3.t1arv2bcct.html
تازه ترین اخبار