۰
با نگاهی به روند سودسازی بیمه البرز در 5 ماهه ابتدایی سال جاری در خواهیم یافت که البرز رشدی بنیادی بر اساس عملکرد عملیاتی داشته به طوری که محصولات شرکت هوشمندسازی شده بر حوزه عمر و زندگی تاکید دارد و برای سایر شرکت ها کمتر مد نظر قرار گرفته است.
مدیرعامل بیمه البرز: بزرگترین افزایش سرمایه تاریخ بورس را در پیش داریم
به گزارش اخباربانک، از سویی دیگر موفقیت در این بخش و کسب سود نیز باعث شده تا فروش پرتفوی بدنه و ثالث در البرز شکلی دیگر به خود گیرد و محصولات جدید این شرکت بیمه ای در راه باشد.

هرچند موسی رضایی اسفند سال گذشته بر کرسی مدیر عاملی تکیه زد اما توانسته است در 3 ماهه اخیر معادل 500 میلیارد تومان از بیمه گری سود شناسایی کند و سودسازی البرز از حرکت شاخص هموزن بیشتر شود. به همین منظور رضایی در گفت و گویی درخصوص آخرین وضعیت شرکت بیمه البرز صحبت کرد که مهم ترین موارد مطرح شده توسط او به شرح زیر است:

*با تاکید بر آمار و ارقام، البرز هم اکنون به لحاظ دانش فنی کارکنان و دارایی ارزشمند با کیفیت‌ترین شرکت بیمه‌گر صنعت بیمه کشور به شمار می رود.
*سعی شده تا در سال جدید شرکت خود را از پرتفوی زیان ده خارج سازد؛ به سمت جذب آنها نرود تا مدیریت ریسک را کاهش دهد.
*عملکرد ۵ ماهه بیمه البرز نشان می دهد بخش اعظمی از کاهش نسبت خسارت نشات گرفته از مدیریت ریسک است.
* شفافیت و منفعت اخیر البرز از هوشمندسازی، الکترونیکی و برخط شدن خدمات  نشات می گیرد.
* حذف تخلف، تقلب و یا انحرافات احتمالی منجر به کاهش هزینه در بیمه البرز شده  به طوری که بازدهی را در پی داشته و دارد.
* در سه ماهه اخیر بیمه البرز  معادل ۵۰۰ میلیارد تومان سود شناسایی کرده که ۱۵۰ میلیارد تومان آن از محل بیمه‌گری است.
* بازدهی و سودسازی سال 1402 برای سهامداران البرز نسبت به دوران گذشته و حتی در صنعت بیمه، بی سابقه و متفاوت خواهد بود.
* سهامداران حقوقی البرز به بازار سرمایه آشنایی داشته و از  فعالان بورس به شمار می‌روند. این سهامداران از البرز حمایت می‌کنند و از سویی دیگر  سهامداران جدیدی نیز اضافه شده‌اند که حرفه‌ای‌های بازار هستند.
*بیمه البرز در آینده نزدیک سوددهی خوبی را از روند بیمه‌گری به دست می‌آورد.
* یکی از اقدامات اجرا شده بیمه البرز در سال جاری، طراحی و تولید  محصول جدید شوکا در بحث بیمه زندگی است.
* هر چند بیمه البرز در سنوات گذشته علی رغم موفقیت‌هایی که به دست آورده، نتوانست ظرفیت درآمد زایی و سودآوری از بیمه زندگی  را ایجاد کند اما محصول شوکا این روند را تغییر داد.
* محصول شوکا تا به امروز ۶۰۰ میلیارد تومان فروش داشته است.
* سه ماه پس از آغاز عملیات، شبکه فروش به رشد کیفی رسیده و برنامه توسعه بازار شوکا پیگیری شد. پیش بینی می شود تا پایان سال جاری میزان درآمد از این محصول بسیار بالا باشد و در سودآوری  بیمه‌های زندگی البرز تاثیر مثبت داشته باشد.
* مدیریت ریسک بیمه درمان نیز از طریق ارائه خدمات با کیفیت دنبال می شود و تلاش است محصولی با قیمت واقعی به فروش برسد.
* البرز در بحث هوشمندسازی دو موضوع اصلی درمان و خودرو را مد نظر دارد.
* در بخش درمان تا به امروز جمعیتی بالغ بر ۴۰۰ هزار نفر از طریق پلتفرم برخط خدمت می‌گیرند و این مهم ارتقاء کیفیت خدمات دهی  و جلوگیری از انحرافات و تخلفات را رقم زده است.
* تا پایان سال جاری تمامی فعالیت‌های البرز اعم از صدور و خسارت درمان بر پلتفرم هوشمند انجام خواهد گرفت.
* محصول جدید هوشمند خودرو نیز در هفته دولت طراحی و رونمایی شد به طوری که در کمتر از 20 دقیقه پس از وقوع تصادف و بارگذاری عکس، خسارت پرداخت می شود.
* پرتفوی ثالث نیز تا 2 ماه آینده به صورت برخط ارائه خواهد شد.
* بیمه البرز خواهان بوده تا مشتریان کم ریسک و با کیفیت را جذب کند زیرا سود بهتری به دست می آورد.
*هدف اصلی این شرکت از هوشمندسازی محصولات ایجاد سود برای سهامداران است.
* هر چند هوشمندسازی از سه سال  پیش در ‌ صنعت بیمه رایج شد اما طرح شوکا با سایر محصولات ارائه شده در صنعت بیمه کاملا متمایز بوده به طوری که حاشیه سود جذابی را ایجاد کرد.
* هوشمندسازی بیمه البرز با حذف کاغذ همراه بوده و حتی امضای آن نیز الکترونیکی است.
* بعد از ارایه این محصول، 4 شرکت دیگر بیمه ای نیز مشابه این طرح را اجرا کردند.
* در سیاست و برنامه های بیمه البرز، طراحی محصول با کیفیت که می‌تواند افزایش سود داشته و رضایتمندی سهام‌دار را برای بازدهی بهتر به همراه آورد در اولویت قرار دارد.
* سود سال گذشته البرز کمتر از ۴۰۰ ریال به ازای هر سهم بود .
*هم اکنون متوسط پی بر ای صنعت بیمه کشور  ۹ و بیمه البرز ۴.۵ است  که نشان از عملکرد متفاوت این شرکت در سال جاری دارد.
*البرز سود بالا و متفاوتی را نه تنها در عمر خود بلکه در گروه بیمه  نیز رقم خواهد زد.
* این شرکت برنامه و سیاست هایی را برای سرمایه‌گذاری و عملیات بیمه‌گری اجرایی کرده و هم اکنون  ۲۰ درصد نسبت خسارت کاهش یافته که رقم قابل توجه و متفاوت نسبت به سال‌های گذشته به شمار می رود.
* بیمه البرز 11 هزار میلیارد تومان بر تابلوی بورس ارزش دارد که نسبت به  میزان رشد نرخ تورم و دارایی هایش، هماهنگی وجود ندارد. بنابراین برنامه‌هایی به جهت تقویت مارکت داشته زیرا بیمه البرز از نظر دارایی بیش از ۳۵ الی ۴۰ همت دارایی داشته و به دنبال این است تا کیفیت شرکت در عملیات بیمه‌گری و سرمایه‌گذاری افزایش داده شود.
* توجه فعالان بازار سرمایه به این سهم جلب شده به طوری که سهامداران البزر آن را حایت می کنند.
* دلیل فروش سهم از سوی سهامداران حقوقی خصولتی، مقطعی بودن حضور آنها و دستور فروش است که آسیب جدی را به روند سودسازی سهم وارد می کنند؛ بنابراین تلاش می شود با تولید محصول دارای کیفیت، البرز را از این آسیب دور کنیم.
* مدیریت بیمه البرز اجازه عدد سازی را نمی دهد و ارزش البرز امروز واقعی است.
* افزایش سرمایه از محل آورده مطالبات از سه و نیم به ۷ همت مد نظر بیمه البرز بوده و درصدد است تا این میزان را با  تجدید ارزیابی دارایی بیشتر کند.
* تجدید ارزیابی این شرکت دستخوش تغییر قرار گرفته و مدیریت به منظور تجدید ارزیابی منتظر پایان مهلت ۵ ساله است، به طوری که بیشترین افزایش سرمایه  در بورس را به عنوان یک شرکت خصوصی خواهد داشت.
* بیمه البرز 3 هزار میلیارد تومان سپرده بلند مدت، یک هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت و 2 هزار میلیارد تومان  نیز در سهام شرکت‌ها سرمایه‌گذاری کرده است.
* امکان تغییر این ترکیب به دلیل ایجاد سود محتمل بوده و در دست بررسی قرار دارد به طوری که  کمیته سرمایه‌گذاری تشکیل و صندوق‌هایی برای این مهم، مد نظر قرار گرفته شده است./بورس 24
 
https://akhbarbank.com/vdcftyd1.w6d01agiiw.html
تازه ترین اخبار